LatestNews

drobin płock

drobin płock

wycieczki szkolne (4)

Wycieczki szkolne zazwyczaj odbywają się z inicjatywy uczniów i nauczycieli, w szkole podstawowej – rodziców. Kilkanaście lat temu zwane były zielonymi szkołami, jednak zielone szkoły trwały zazwyczaj dwa tygodnie, a obecnie wycieczka nie może być dłuższa niż dwa dni robocze.
Zazwyczaj wycieczki szkolne są dostosowane do wieku uczniów. Muszą one jednak czegoś uczyć; historii danego miejsca, obyczajów, zjawisk przyrody. Czasami nauczyciele zgadzają się na wyjazdy w celach głównie rekreacyjnych, przykładowo do ośrodków, gdzie młodzież przez większość czasu siedzi w budynku.
Dużą popularność zdobywają wycieczki szkolne zagranicę. Możliwość wyjazdu z kraju, zintegrowania się z obcokrajowcami, zobaczenia dzieł architektury czy sztuki w zupełnie innym kraju jest niezwykle ekscytująca. Takie wycieczki mają jednak swoje minusy- przede wszystkim duża odległość, co sprawia, że czas spędzany na miejscu jest mocno ograniczony. Druga wada to koszty; nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wydanie tylu pieniędzy, a są to kwoty rzędu kilkuset złotych.
Z wyżej wymienionych powodów rekomenduje się wycieczki krajowe. Jest mnóstwo pięknych i inspirujących miejsc w Polsce, które warto zwiedzić. Nim zaczniemy zdobywać świat, warto najpierw odkryć własny kraj.

Podobne wpisy o rekreacji i podróżach: